C06CFR15B-9UN-X1T
DataSheet
C06CFR15B-9UN-X1T PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.15 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)