600L3R9BT200T
Description
CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0402
DataSheet
600L3R9BT200T PDF
Type Description
Series:ATC 600L
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3.9 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)