100B2R0BT500XT
Description
CAP CER 2PF 500V P90 1111
DataSheet
100B2R0BT500XT PDF
Part Status:Active
Capacitance:2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)