CCD-207S200JK72
Description
CAP CER 20PF 250V SL RADIAL
DataSheet
CCD-207S200JK72 PDF
Part Status:Active
Capacitance:20 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)