CCD-110B681KK02
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 250V Y5P RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CCD-110B681KK02 PDF
Type Description
Series:CCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)