
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.054" (1.37mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 0805E103K500KHT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.012UF 16V C0G/NP0 1812
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 1812
CAP CER 0805 30PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 10000PF 50V 0805
DIODE ARRAY GP 300V 15A TO220F
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIP
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 289BGA