
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250VAC |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2211 (5728 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of ES2211N561K502NTM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 150PF 250V C0G 0603
CAP CER 4700PF 50V X7R 1206
CAP CER 1206 1.5NF 200V C0G
CAP CER 560PF 250VAC C0G 2211
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
DC DC CONVERTER +/-5V 1W
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT