
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | Gold Flash Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.89mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 0603BW225K160NGT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 1812
CAP CER 0.047UF 25V X7R 2220
CAP CER 6800PF 1.2KV X7R 1808
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
CAP CER 0603
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 5A CHASS MNT