CCD-109B561KK02
Description
CAP CER 560PF 250V Y5P RADIAL
DataSheet
CCD-109B561KK02 PDF
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)