102S42E390KV4E
Description
CAP CER 39PF 1KV NP0 1111
DataSheet
102S42E390KV4E PDF
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)