
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Porcelain Superchip® ATC 100B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 75 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | P90 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 100B750FW500XT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3600PF 250V C0G/NP0 RAD
CAP CER 3600PF 2000V C0GNP0 2220
CAP CER 24PF 200V NP0 0805
CAP CER 75PF 500V P90 1111
TVS DIODE 6V 10.3V SMC
DIAMOND CUT KNURLED KNOBS
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN