
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 12 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.064" (1.63mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1206D120J102KHT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1210 22NF 10V ULTRA STAB
CAP CER 0.56UF 250V X7R 2220
CAP CER 0.22UF 25V Y5V 0603
CAP CER 0.22UF 100V 1825
CAP CER 560PF 1KV 1210
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1206
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AC