
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.95 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C06CFR95B-9ZN-X1T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.015UF 200V C0G/NP0 RAD
CAP CER 0.012UF 3KV X7R 2225
CAP CER 0805 1.2NF 25V ULTRA STA
CAP CER 0603
LED LM281B WARM WHT 3500K 2SMD
DC DC CONVERTER 15V 15V 1W
ADJ PWR RES 2.2 OHM 16W CHAS MT