RF0505X821K500KX057T
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 820PF 50V BX 0505
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RF0505X821K500KX057T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)