600S0R4BT250XT
Description
CAP CER 0.4PF 250V C0G/NP0 0603
DataSheet
600S0R4BT250XT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.4 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.89mm)