ATC100A6R8KW150X
Manufacturer
American Technical Ceramics
VIGOR # :
Description
CAP CER 6.8PF 150V 10% NONSTND
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ATC100A6R8KW150X PDF
Type Description
Series:Porcelain Superchip® ATC 100A
Package:-
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C