SM0125-064-ATH
Manufacturer
LICAP Technologies
VIGOR # :
Description
125F, 64V, ACTIVE, TEMP MONITOR,
Catalog
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
DataSheet
SM0125-064-ATH PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Capacitance:125 F
Tolerance:0%, +20%
Voltage - Rated:64 V
ESR (Equivalent Series Resistance):8mOhm
Lifetime @ Temp.:1500 Hrs @ 65°C
Termination:Screw Terminals
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module
Lead Spacing:-
Size / Dimension:16.280" L x 10.866" W (413.50mm x 276.00mm)
Height - Seated (Max):7.126" (181.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C