SM0006-160-P
Description
6F, 160V, PASSIVE
DataSheet
SM0006-160-P PDF
Part Status:Active
Capacitance:6 F
Tolerance:0%, +20%
Voltage - Rated:160 V
ESR (Equivalent Series Resistance):200mOhm
Lifetime @ Temp.:1500 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:14.528" L x 9.449" W (369.00mm x 240.00mm)
Height - Seated (Max):3.110" (79.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C