GAA14003
Description
CAP TRIMMER 1-14PF 250V CHAS MNT
DataSheet
GAA14003 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:1 ~ 14pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:250 V
Dielectric Material:Air
Q @ Freq:5000 @ 100MHz
Size / Dimension:0.303" Dia (7.62mm)
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C