SGNM70-10E
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIM 4-70PF 10000V CHAS MNT
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
SGNM70-10E PDF
Type Description
Series:SGNM10KV
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:4 ~ 70pF
Adjustment Type:-
Voltage - Rated:10000 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:600 @ 25MHz
Size / Dimension:0.710" Dia (18.03mm)
Height - Seated (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C