SGNMA3T10003
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 1-10PF 1000V PNL MNT
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
SGNMA3T10003 PDF
Type Description
Series:SGNMA3T
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:1 ~ 10pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:1000 V
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:2000 @ 100MHz
Size / Dimension:0.281" Dia (7.14mm)
Height - Seated (Max):0.533" (13.54mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C