GKG30086-05
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER SMD
DataSheet
GKG30086-05 PDF
Type Description
Series:SURFTRIM® GKG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:6.5 ~ 30pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:100 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:300 @ 1MHz
Size / Dimension:0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C