SGNMNC31006
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIM 10-100PF 6000V CHAS MNT
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
SGNMNC31006 PDF
Type Description
Series:SGNM-Series 3
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:10 ~ 100pF
Adjustment Type:-
Voltage - Rated:6000 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:500 @ 25MHz
Size / Dimension:0.710" Dia (18.03mm)
Height - Seated (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C