CDRH10D48/ANP-7R2MC
Description
FIXED IND 7.2UH 2.9A 29 MOHM SMD
DataSheet
CDRH10D48/ANP-7R2MC PDF
Type Description
Series:CDRH10D60B/T150
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:7.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.9 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):29mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)