CR75NP-3R9MC
Description
FIXED IND 3.9UH 3.5A 27.3 MOHM
DataSheet
CR75NP-3R9MC PDF
Type Description
Series:CR75
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):27.3mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:24.6MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)