CDR7D43MNNP-4R7NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 4.7UH 4A 21.4 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDR7D43MNNP-4R7NC PDF
Type Description
Series:CDR7D43MN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):6.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):21.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)