BWVS00404018470M00
Description
FIXED IND 47UH 560MA 720 MOHM
DataSheet
BWVS00404018470M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):560 mA
Current - Saturation (Isat):700mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):720mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)