BWVS005050406R8M00
Description
FIXED IND 6.8UH 2.4A 50 MOHM SMD
DataSheet
BWVS005050406R8M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):3.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):50mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)