BSCH001608086N8J00
Description
FIXED IND 6.8NH 600MA 220 MOHM
DataSheet
BSCH001608086N8J00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:6.8 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):220mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:3.75GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)