DHP106095S-330MHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
33UH, 20%, 8.6MOHM, 19.8AMP MAX.
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
DHP106095S-330MHF PDF
Type Description
Series:DHP106095S
Package:Tray
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):15.6 A
Current - Saturation (Isat):19.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):8.6mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:300 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.063" L x 0.724" W (27.00mm x 18.40mm)
Height - Seated (Max):0.949" (24.10mm)