BPSD000504323R3K00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 58MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BPSD000504323R3K00 PDF
Type Description
Series:BPSD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):2.15A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):58mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
45473C
45473C
FIXED IND 47UH 1.05A 360 MOHM