BSCH000603033N3S00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3NH 320MA 230 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BSCH000603033N3S00 PDF
Type Description
Series:BSCH
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ceramic
Inductance:3.3 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):230mOhm Max
Q @ Freq:4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:6.7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)