AX97-10331
Description
FIXED IND 330UH 150MA 6.9 OHM
DataSheet
AX97-10331 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:330 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):6.9Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.287" L x 0.188" W (7.30mm x 4.78mm)
Height - Seated (Max):0.127" (3.23mm)