BWVF002520123R3M00
Description
FIXED IND 3.3UH 1.5A 130 MOHM
DataSheet
BWVF002520123R3M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):1.45A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):130mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)