APSC00101140220M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 80MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
APSC00101140220M00 PDF
Type Description
Series:APSC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):2.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):80mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)