BMRF001010406R8MA1
Description
FIXED IND 6.8UH 6A 25 MOHM SMD
DataSheet
BMRF001010406R8MA1 PDF
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6 A
Current - Saturation (Isat):10A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):25mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.457" L x 0.398" W (11.60mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)