0402DC-4N7XJRW
Description
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 4.7NH
DataSheet
0402DC-4N7XJRW PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:4.7 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):1.85 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):48mOhm Max
Q @ Freq:67 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:12.7GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NRS3015T2R2MNGH
NRS3015T2R2MNGH
FIXED IND 2.2UH 1.5A 58 MOHM SMD
84223C
84223C
FIXED IND 22UH 600MA 600 MOHM
B82422A1332J100
B82422A1332J100
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM
0402DC-4N7XJRW
0402DC-4N7XJRW
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 4.7NH
36244
MAGICSPRING TORX SOFTFINISH DRIV
FIBER OPTIC CBL SC-SC DUPLEX 20M
DBP.868.U.A.30
DBP.868.U.A.30
RF FILTER BAND PASS 868MHZ 2SMD