BSCH0016080812NJ00
Description
FIXED IND 12NH 600MA 280MOHM SMD
DataSheet
BSCH0016080812NJ00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:12 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):280mOhm Max
Q @ Freq:12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:2.6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)