BMQADY1010404R7MA1
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED INDUCTOR 470NH SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BMQADY1010404R7MA1 PDF
Type Description
Series:BMQA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.445" L x 0.402" W (11.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)