BMRHDY1010302R2MA1
Description
FIXED INDUCTOR 2.2UH SMD
DataSheet
BMRHDY1010302R2MA1 PDF
Type Description
Series:BMRX
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.457" L x 0.398" W (11.60mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)