BMRF00060630100MA1
Description
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
DataSheet
BMRF00060630100MA1 PDF
Type Description
Series:BMRF
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4 A
Current - Saturation (Isat):5.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):68mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)