0603DC-7N5XGRW
Description
CERAMIC CHIP INDUCTORS 7.5NH
DataSheet
0603DC-7N5XGRW PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:7.5 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):2.45 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):53mOhm Max
Q @ Freq:88 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:5.2GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.067" L x 0.039" W (1.70mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)