BWCS001610086N8G00
Description
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM
DataSheet
BWCS001610086N8G00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:6.8 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Q @ Freq:27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:5.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.040" W (1.60mm x 1.02mm)
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)