BSCH000603036N8J00
Description
FIXED IND 6.8NH 250MA 390 MOHM
DataSheet
BSCH000603036N8J00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:6.8 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):390mOhm Max
Q @ Freq:4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:3.9GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)