BSCH00160808R39J00
Description
FIXED IND 390NH 100MA 3OHM SMD
DataSheet
BSCH00160808R39J00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:390 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):100 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3Ohm Max
Q @ Freq:8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:300MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)