XPL2010-183MLC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 18UH
DataSheet
XPL2010-183MLC PDF
Material - Core:-
Inductance:18 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):430 mA
Current - Saturation (Isat):590mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.6Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:31MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.075" W (2.00mm x 1.90mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1025R-24K
1025R-24K
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM