BPSC00131380100M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 22MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
BPSC00131380100M00 PDF
Type Description
Series:BPSC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):8.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)