BSCH0010050518NJCP
Description
FIXED IND 18NH 300MA 360MOHM SMD
DataSheet
BSCH0010050518NJCP PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:18 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):300 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):360mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:2.2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)