SLM534214A-R47MHF
Description
0.47UH, 20%, 0.42MOHM, 81AMP MAX
DataSheet
SLM534214A-R47MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):44 A
Current - Saturation (Isat):81A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):0.42mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.571" L x 0.531" W (14.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max):0.421" (10.70mm)