SM2518-R47MHF
Description
0.47UH, 20%, 2.6MOHM, 32AMP MAX.
DataSheet
SM2518-R47MHF PDF
Type Description
Series:SM2518
Material - Core:Metal
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):21 A
Current - Saturation (Isat):32A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.291" L x 0.260" W (7.40mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)